Ndërlidhjet

Luftanijet ruse ankorohen në Venecuelë


Luftanijet ruse kanë mbërritur në portin e Venecuelës në zbarkimin e parë të marinës së Rusisë që nga koha e Luftës së Ftohtë.

Luftanijet, përfshirë kryqëzorin bërthamor Petri i Madh, u ankoruan në portin verior La Guaira, para manovrave të përbashkëta që do t'i mbajnë me marinën e Venecuelës.

Stërvitjet detare përkojnë me vizitën e presidentit rus, Dmitry Medvedev, në Venecuelë, që do të realizohet më 26 dhe 27 nëntor.
XS
SM
MD
LG