Ndërlidhjet

HRW: Sulme nga militantët në Osetinë Jugore


Organizata Human Rights Watch thotë se militantët osetianë po i sulmojnë dhe keqtrajtojnë gjeorgjianët etnikë në rajonin separatist, Osetia Jugore.

Ky grup, me seli në Nju Jork, ka fajësuar Rusinë se nuk po bën më shumë për t'i kontrolluar militantët, që në masë të madhe janë aleatë me trupat ruse.

Human Rights Watch, në një raport të publikuar sot, tha se militantët "po vepronin egërsisht" në rrethin Akhalgori.
XS
SM
MD
LG