Ndërlidhjet

SHBA: Vdiq gruaja më e vjetër në botë


Në shtetin Indiana të Shteteve të Bashkuara ka vdekur gruaja për të cilën besohet se ishte njeriu më i vjetër në botë. Edna Parker kishte 115 vjet dhe 220 ditë.

Tash mendohet se personi më i vjetër i gjallë në botë është po ashtu grua, që jeton në Portugali dhe ka 115 vjet.
XS
SM
MD
LG