Ndërlidhjet

Mumbai: Po vazhdojnë operacionet


Komandot e Indisë i kanë vazhduar operacionet për përfundimin e krizës me terroristët në Mumbai, ku raportohet se gjatë një vale të sulmeve të koordinuara nga militantët e armatosur, para dy ditësh, janë vrarë 120 vetë dhe plagosur 300 të tjerë.

Po ashtu raportohet se forcat e sigurisë kanë liruar afro 30 persona, përfshirë edhe të jashtëm, në hotelin luksoz, Oberoj.

Komandot ende po kërkojnë së paku një militant dhe personat e zënë peng në hotelin tjetër, Taj Mahal, në Mumbai.
XS
SM
MD
LG