Ndërlidhjet

Paris: Aeroplani u përplas në det


Një aeroplan i Zelandës së Re, i tipit Airbus A320, u përplas sot në det, në pjesën jugperëndimore të Francës. Me këtë rast humbi jetën një person, ndërsa 6 të tjerë ende konsiderohen të zhdukur.

Aeroplani ishte në një fluturim provues, ndërsa ekuipazhi përbëhej nga dy gjermanë dhe pesë shtetas të Zelandës së Re.
XS
SM
MD
LG