Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmi në xhami – nëntë të vrarë


Nga një sulm vetëvrasës me bombë brenda një xhamie shiite, gjatë faljes së xhumasë, në Irak janë vrarë 9 vetë dhe plagosur 15 të tjerë.

Policia thotë se ky sulm u bë në qytetin Musaib, në jug të Bagdadit, një ditë pasi Parlamenti i Irakut miratoi marrëveshjen, që vlerësohet si kundërthënëse, sipas së cilës, trupat e Shteteve të Bashkuara në Irak do të qëndrojnë edhe tre vjet.
XS
SM
MD
LG