Ndërlidhjet

Kabul: Talebanët vranë 13 trupa afgane


Një zyrtar afgan tha se talebanët kanë vrarë 13 trupa afgane dhe kanë kapur 16 të tjerë në një pusi në veriperëndim të vendit.

Bëhet e ditur se shtatë talebanë gjithashtu janë vrarë gjatë betejës në provincën Badghis.

Grupi prej rreth 300 talebanësh e ka sulmuar ushtrinë afgane dhe konvojin e policisë, me ç'rast janë plagosur edhe 11 trupa afgane.
XS
SM
MD
LG