Ndërlidhjet

Kabul: U vra një komandant taliban


Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara e ka vrarë komandantin taliban, Haji Yakub, gjatë një ndërhyrjeje në Afganistanin jugor.

Ushtria amerikane njoftoi se ky komandant ishte veshur me rroba femrash për t'i shpëtuar zënies.

Sipas njoftimit, Haji Yakub, kishte udhëhequr sulmet vetëvrasëese dhe ato me bomba kundër forcave të qeverisë afgane dhe atyre të koaliconit, në provincën Ghazni.
XS
SM
MD
LG