Ndërlidhjet

Kabul: Dy të vdekur nga sulmi vetëvrasës


Dy civilë e kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës në afërsi të ndërtesës së parlamentit në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul.

Policia tha se shënjestër e sulmit mund të ketë qenë automjeti i ambasadës gjermane, i cili në çastin e shpërthimit kaloi aty pranë.

Ambasada gjermane nuk e komentoi rastin.
XS
SM
MD
LG