Ndërlidhjet

Kabul: Vriten tre të dyshuar talebanë


Trupat amerikane kanë vrarë tre militantë talebanë dhe plagosur një tjetër, pas një sulmi në Afganistanin qendror.

Ushtria e SHBA-ve tha se trupat e saj po kërkonin një lider taleban, kur kanë filluar të shtënat drejt tyre. Ushtria tha se do të vazhdojë ofensivën kundër militantëve edhe gjatë muajve të dimrit.

Më shumë se 6 mijë njerëz, shumica militantë, kanë vdekur në dhunën e këtij viti në Afganistan.
XS
SM
MD
LG