Ndërlidhjet

Scheffer: EULEX-i në gjithë Kosovën, edhe në veri


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jap de Hoop Scheffer, tha se aleanca dëshiron që EULEX-i të vendoset në gjithë territorin e Kosovës.

- Pozicioni i NATO-s është i qartë. Ne dëshirojmë të shohim EULEX-in, misionin e Bashkimit Evropian, të vendoset në gjithë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun dhe aleatët e mirëpritën deklaratën e Bashkimit Evropian se kjo do të filloj së shpejti, tha sekretari Scheffer në konferencën për gazetarë në Bruksel.
XS
SM
MD
LG