Ndërlidhjet

Obama: Richardson emërohet sekretar i tregtisë


Presidenti i zgjedhur amerikan, Barack Obama, e ka nominuar guvernatorin e Meksikos së Re, Bill Raichardson, për sekretar të tregtisë.

Këtë zgjedhje zoti Obama e shpalli sot në një konferencë për gazetarë sot në Çikago.

Zoti Richardson ishte sekretar i energjisë dhe ambasador në Kombet e Bashkuara gjatë administratës së ish presidentit Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG