Ndërlidhjet

Pritet ulje e kamatave në Britani dhe Evropë


Bankat Qendrore të Britanisë dhe të Evropës do të takohen sot, për të diskutuar ndryshimet në nivelin e kamatave.

Frika nga zgjatja e recesionit pritet të detyrojë Bankën Britanike t'i ulë kamatat në 2 për qind, shifër kjo më e ulta në 50 vjetët e fundit.

Banka Qendrore Evropiane ndërkaq mund t'i ulë kamatat e interesit në 2.5 për qind.
XS
SM
MD
LG