Ndërlidhjet

Trazirat e dhunshme e përfshijnë Greqinë


Protesta të dhunshme kanë përfshirë disa pjesë të Greqisë pasi policia qëlloi me armë zjarri një adoleshent. Në Athinë policia i është përgjigjur protestave me gaz lotësjellës pasi qindra të rinjë sulmuan me gurë veturat e policisë dhe dyqanet.

Trazira janë raportuar në qytetin e Selanikut dhe pjesë të tjera.

Qeveria greke ka shprehur keqardhje për incidentin duke thënë se hetimet po zhvillohen.

Ministri Brendshëm ofroi dorëheqje mirëpo nuk u pranua nga kryeministri Kostas Karamanlis.
XS
SM
MD
LG