Ndërlidhjet

McCain në turne për Obaman


Situata në Afganistan ka më shumë gjasa të vështirësohet se të prmirësohet, tha senatori amerikan dhe ish kandidati presidencial John McCain.

McCain vizitoi Helmandin, rajonin që njihet si strehë e talibanëve dhe një nga qendrat e kultivimit të bimëve narkotike.

McCain tha se Shtetet e Bashkuara do të fokusohen më shumë në Helmand.

McCain gjendet në një turne që përfshin veç Afganistanit edhe Pakistanin, indinë dhe Irakun. Pas vizitave ai do t'i raportojë presidentit të zgjedhur Barack Obama.
XS
SM
MD
LG