Ndërlidhjet

2 milionë pelegrinë po qëndrojnë në Mekë


Më shumë se 2 milionë pelegrinë myslimanë po kryejnë ritin e përvitshëm të Haxhit në Mekë.

Ata kanë qëndruar në malet e Arafatit, duke iu lutur Zotit për falje dhe pastaj kanë hedhur gurë në murin që simbolizon djallin në Muzdalifa.

Nuk është raportuar për probleme si zjarret, shembjet e hoteleve, apo përleshje ndërmjet protestuesve dhe policisë.
XS
SM
MD
LG