Ndërlidhjet

Francë: Kinezë, qetësohuni


Franca ka apeluar për qetësi pas protestës së fuqishme të Kinës për takimin e presidentit Nikolas Sarkozy me Dalai Lamën.

Kina ka paralajmëruar se takimi i presidentit francez me liderin shpirtëror të Tibetit ka dobësuar raportet e Pekinit me Francën dhe Bashkimin Evropian.

Ministri francez i të Drejtave të Njeriut, Rama Yade, ka thënë se "nuk ka nevojë për drama të çmendura".
XS
SM
MD
LG