Ndërlidhjet

Britania dhe Franca diskutojnë krizën


Udhëheqësit e Britanisë, Francës dhe të Komisionit Evropian takohen në Londër për t'i diskutuar mënyrat për ringjalljen e ekonomisë.

Takimi i kryeministrit Gordon Brown, presidentit Nicolas Sarkozy dhe kreut të Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso i paraprin samitit të BE-së në Bruksel, që mbahet më 11 dhe 12 dhjetor.

Në Londër, liderët do të diskutojnë edhe me rreth 50 ekonomisë dhe personalitetet të njohura të biznesit.

Kanvelarja gjermane, Angela Merkel e ka arsyetuar mungesën e saj duke thënë se nuk merr pjesë në takimet, që i përshkroi si "joformale".
XS
SM
MD
LG