Ndërlidhjet

Greqi: Greva e protestat thellojnë kaosin


Protestuesit anti qeveritarë janë mobilizuar për mbylljen e bizneseve, transportit dhe shërbimeve publike në të gjithë vendin.

Greva e përgjithshme e paralajmëruar për sot do t'i shtohet valës së protestave të dhunshme që prej ditësh kanë mbërthyer Greqinë.

Protestat filluan pas vrasjes nga policia të shtunën e kaluar të një 15 vjeçari.

Opozita e majtë ka kërkuar dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme.
XS
SM
MD
LG