Ndërlidhjet

Oslo: Ahtisaari merr Nobelin për Paqe


Në Oslo të Norvegjisë sot zhvillohet ceremonia e dhënies së çmimit Nobel për Paqe për vitin 2008 Marti Ahtisaarit.

Ahtisaari ish i dërguari i OKB-së për statusin e Kosovës, në parg të marrjes së çmimit, ka kërkuar nga Serbia që përpara se të hyjë në BE të pranojë gabimet e bëra në Kosovë.

Ahtisaari nderohet për punën e tij në Kosovë, por dhe në Indonezi e Namibi.
XS
SM
MD
LG