Ndërlidhjet

Athinë: Vazhdojnë protestat


Disa mijëra protestues janë mbledhur në sheshin qëndror në Athinë për të vazhduar protestat kundër policisë pas vrasjes së një 15 vjeçari nga policia.

Po sot në Greqi zhvillohet një grevë 24 orëshe që do të paralizojë bizneset, transportin dhe shërbimet publike në të gjithë vendin.

Greqia është zhytur në dhunë që nga e shtuna e kaluar.
XS
SM
MD
LG