Ndërlidhjet

Kryeministri grek zotohet të mbrojë qytetarët


Kryeministri grek, Costas Karamanlis, përmes një mesazhi televiziv, është zotuar se do të mbrojë qytetarët grekë dhe ofroi kompensim për bizneset që u shkatërruan gjatë pesë ditëve të trazirave të dhunshme.

Fjalimi i kryeministrit u bë vetëm disa orë para përleshjeve të reja midis policisë dhe protestuesve në Athinë dhe Selanik.
XS
SM
MD
LG