Ndërlidhjet

Vazhdojnë trazirat në Greqi


Protestuesit janë përleshur me policinë sot në ditën e gjashtë të trazirave në Greqi.

Dhuna e sotme vjen pas grevës 24 orëshe të punëtorëve.

Kryeministri grek, Costas Karamanlis, përmes një mesazhi televiziv, është zotuar se do të mbrojë qytetarët grekë dhe ofroi kompensim për bizneset që u shkatërruan gjatë pesë ditëve të trazirave të dhunshme.
XS
SM
MD
LG