Ndërlidhjet

Irak: 45 të vrarë nga një sulm vetëvrasës


Nga një sulm vetëvrasës humbën jetën së paku 45 persona dhe u plagosën 70 të tjerë.

Sulmi ndodhi pranë qytetit irakian të Kirkukut. Kirkuku është qytet me popullsi të përzier kurde, arabe dhe turkmene.
XS
SM
MD
LG