Ndërlidhjet

Kandahar: Vriten 3 ushtarë kanadezë


Ushtria kanadeze njoftoi se tre pjestarë të saj janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi në provincën e Kandaharit. Është raportuar edhe për vdekjen e tre policëve afgan dhe plagosjen e disa civilëve. Agjensitë e lajmeve citojnë zëdhënësin e talebanëve Jusuf Ahmadi se grupi islamist është përgjegjës për sulmin.
XS
SM
MD
LG