Ndërlidhjet

Bush viziton Afganistanin


Presidenti i Shteteve të Bashkuara Xhorxh Bush pas vizitës së papritur në Irak ka shkuar në Afganistan. Ai është takuar me presidentin Hamid Karzai. Presidenti Bush ka folur edhe më nje tubim të trupave amerikane në Bagram. Presidenti amerikan në largim, tha se beteja kundër talebanëve dhe Al Kaidës do të jetë e gjatë pasi " lufta ideologjike merr kohë".
XS
SM
MD
LG