Ndërlidhjet

Bagdad: Të lirohet gazetari që e gjuajti Bushin


Qindra irakianë kanë protestuar duke kërkuar lirimin e gazetarit, i cili e gjuajti me këpucë presidentin amerikan, George Bush.

Zyrtarët thonë se Muntadhar al-Zeidi mbahet në arrest pas indicentit të së shtunës, kur ai e gjuajti me këpucë presidentin amerikan duke e ofenduar dhe fyer, gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin irakian, Nuri al-Maliki, në Bagdad.

Demontruesit ishin tubuar në Sadr City në Bagdad, në Basra dhe në Najaf.
XS
SM
MD
LG