Ndërlidhjet

Izrael: 20 persona humbin jetën


Nga një aksident automobilisitk 20 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur në Gjirin e Akabas në Izrael. Incidenti erdhi pas rrëshqitjes së një autobusi turistësh, në të cilin gjendeshin 55 persona.

Besohet se shumica e turistëve ishin rusë.
XS
SM
MD
LG