Ndërlidhjet

Rusi: Në 2008-ën arreston 149 agjentë të huaj


Kreu i Shërbimit Federal rus të Sigurisë tha se shërbimet ruse të zbulimit kanë kapur gjatë vitit 2008 149 agjentë që punonin për interesat e shteteve të tjera.

Sipas Aleksandër Bortnikov në mesin e spiunëve të kapur hyjnë dhe ata që "i përkasin një rjet të agjentëve nga shërbimet speciale të Gjeorgjisë", vend me të cilin Rusia hyri në luftë në muajin gusht të këtij viti.
XS
SM
MD
LG