Ndërlidhjet

Përfundon armëpushimi Hamas-Izrael


Krahu i armatosur i lëvizjes Hamas bëri të ditur se ka përfunduar armëpushimi gjashtëmujor me Izraelin në Rripin e Gazës.

Hamasi akuzon Izraelin se dështoi t'i mbajë kushtet e armëpushimit, si largimi i bllokadës në Gaza dhe ndalja e të gjitha sulmeve.
XS
SM
MD
LG