Ndërlidhjet

Në Zimbabve vazhdon të përhapet kolera


Kombet e Bashkuara njoftuan se bilanci i të vdekurve nga kolera në Zimbabve ka arritur në rreth 1 mijë e 200 si dhe 20 mijë raste të dyshuara. Në kryeqytetin Harare vazhdojnë raportimet për numër të madh të rasteve. Sipas informacioneve të fundit rreth 220 njerëz kanë vdekur dhe 9 mijë të tjerë janë prekur nga kolera.
XS
SM
MD
LG