Ndërlidhjet

Interpoli ndihmë Indisë për Mumbain


Kreu i Interpolit i ka ofruar Indisë ndihmë dhe bashkëpunim lidhur me hetimet mbi sulmet terroriste në Mumbai.

Shefi i Interpolit ka premtuar ofrimin e të dhënave për 10 personat që sulmuan hotelet luksoze, stacionin e trenit dhe qendrën kulturore hebreje më 26 Nëntorin e kaluar. Sulmi la 172 të vdekur.
XS
SM
MD
LG