Ndërlidhjet

Rikthehen luftimet në qytetin e Gazës


Një mori raketash janë shkrepur nga Gaza duke goditur qytete të Izraelit. Forcat ushtarake izraelite i janë përgjigjur me sulme raketore. Grupi militant i xhihadit islamik mori përgjegjësinë për sulmet. Ushtria izraelite tha se aeroplanët luftarak sulmuan veriun e Gazës por nuk janë dhënë detaje për viktima. Dhuna e fundit vie pas skadimit të armëpushimit gjashtë mujor ndërmjet Izraelit dhe udhëheqësve të Hamasit në Gaza.
XS
SM
MD
LG