Ndërlidhjet

Ripërtrihet dhuna palestinezo – izraelite


Predha të shkrepura nga Gaza i kanë goditur sot disa qytete në Izrael. Forcat ajrore izraelite janë kundërpërgjigjur me sulme raketore.
Autoritetet izraelite kanë njoftuar se nga predhat është plagosur lehtë një person.

Grupi militant paletsinez, Xhihadi Islamik, ka marrë përgjegjësinë për sulmet e sotme kundër Izraelit. Raportohet se nga sulmi izraelit me raketa në veri të Gazës nuk ka pasur të plagosur.

Dhuna e fundit u bë pasi të premten skadoi marrëveshja për armëpushim ndërmjet Izraelit dhe grupit Hamas në Gazë.
XS
SM
MD
LG