Ndërlidhjet

Japonia shënon rënie në eksport


Japonia ka njoftuar se eksporti i saj ka rënë në 26.7 për qind gjatë nëntorit, pasi është ulur kërkesa për shkak të recesionit global.

Ministria e Financave tha se 2.5 miliardë deficit tregtar është shënuar gjatë këtij muaji.

Kërkesa për prodhimet japoneze të makinave dhe pajisjeve elektronike ka rënë në mbarë botën.
XS
SM
MD
LG