Ndërlidhjet

Khalilzad: Duhet negociuar me talebanët e moderuar


Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara tha se SHBA-të dhe Qeveria e afgane duhet të arrijnë deri të pjesëtarët e moderuar talebanë, për të ndihmuar në stabilitetin e Afganistanit.

Në një intervistë për CNN, Zalmai Khalilzad tha se me qëllim të arritjes së suksesit në negociata me talebanët, Qeveria afgane dhe koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara nevojitet të jenë në pozicione më të forta, sesa gjenden aktualisht.
XS
SM
MD
LG