Ndërlidhjet

Rice flet për politikat e Bushit


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleeza Rice tha se popullariteti i politikave të presidentit Xhorxh Bush në botën arabe nuk është "shumë i mirë" por se fitorja eventuale amerikane në Irak do të ndryshonte pamjen e Lindjes së Mesme. Në një intervistë për mediat franceze, Rice ka pranuar se shumë arab ndihen të poshtëruar dhe jo të rrespektuar nga Shtetet e Bashkuara. Por ajo tha se një ndjenjë e tillë ka ekzistuar para kohës së Bushit dhe do të vazhdojë edhe pas tij.
XS
SM
MD
LG