Ndërlidhjet

DASH mbështet Radion Evropa e Lirë


Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur shqetësimin rreth hapave të autoriteteve në Kirgizi për të bllokuar servisin në gjuhën kirgize të Radios Evropa e Lirë.

Kjo radio "i bën një shërbim të çmuar lirisë së mediave, debatit të hapur dhe zhvillimeve demokratike në Kirgizi", thuhet në reagimin e Departamentit të Shtetit për REL.
XS
SM
MD
LG