Ndërlidhjet

Izraeli nuk do të hapë kufirin me Gazën


Izraeli anulloi vendimin e mëparshëm për të hapur pikat kufitare me Gazën. Në këto pika pritej të kalonin ndihmat humanitare, që përfshinin ushqime dhe medikamente nga organizatat joqeveritare ndërkombëtare.

Vendimi i Izraelit erdhi pas hedhjes së 12 raketave në territorin izraelit nga Gaza gjatë 24 orëve të fundit.
XS
SM
MD
LG