Ndërlidhjet

Burg i përjetshëm për vrasësin serik në Ukrainë


Një gjykatë në Ukrainë ka dënuar me burgim të përjetshëm personin Serhiu Tkach, për dhunim dhe vrasje të afro 40 vajzave dhe grave të reja.

Gjatë procesit gjyqësor në Donetsk, ish polici, Serhiu Tkach, tha se kishte vrarë 100 vetë gjatë 25 viteve të fundit.

Gjatë viteve, 10 persona të pafajshëm ishin dënuar me burgim për vrasjet që i kishte bërë Serhiy Tkach.
XS
SM
MD
LG