Ndërlidhjet

Krishtlindjet në Irak u kremtuan si festë zyrtare


Krishtlindjet për herë të parë janë festuar edhe në Irak.

Kardinali Kaldean, Emanuel III e përshëndeti zyrtarizimin e festës si hap përpara drejt uljes së tensioneve në vend.

Megjithate, shpërthimi i një automjeti në Bagdad i la nën hije celebrimet.

Të paktën katër persona u vranë dhe 13 u plagosën kur makina bombë shpërtheu afër një restoranti të njohur në Bagdad.

Zyrtarët e sigurisë thanë se sulmi ndodhi në zonën shiite të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG