Ndërlidhjet

Vdes nobelisti britanik Harold Pinter


Mediat britanike raportuan se skenaristi dhe laureati i Çmimit Nobel, Harold Pinter ka vdekur mbrëmë në moshën 78 vjeçare.

Pinter ka shkruar më shumë se 30 vepra, dhe është i njohur për portretizimin e paharreshëm të jetës në shtëpi.

Pasi fitoi Çmimin Nobel për Letërsi në vitin 2005, Pinter tha se ka pushuar së shkruari skenare, dhe do të përqëndrohet në aktrimin dhe poezinë.
XS
SM
MD
LG