Ndërlidhjet

Vdes aktorja Eartha Kitt


Këngëtarja dhe aktorja amerikane Eartha Kitt ka vdekur. Ajo ishte në moshën 81 vjeqare. Kit u bë e famshme per portretizimin e femrës-mace në serialin televiziv Batman në vitet 60-ta si dhe këngen e saj për Krishtlindje, Santa Baby. Aktorja Kitt po vuante nga kanceri.
XS
SM
MD
LG