Ndërlidhjet

Bagdad: 7 të vdekur nga sulmet me bomba


Policia irakiane ka njoftuar se dy vetura bombë kanë vrarë shtatë persona dhe plagosur dhjetra të tjerë në ditën e Krishtlindjeve. Sulmi i parë u bë jashtë ndërtesës së një restoranti në Bagdad duke vrarë 4 persona. Disa orë më vonë një veturë shpërtheu dhe kishte për cak patrolën e forcave ushtarake të SHBA-ve. Nga ky sulm mbeten të vdekur 3 persona.
XS
SM
MD
LG