Ndërlidhjet

Irak: U vranë 6 policë dhe 7 pjesëtarë të al-Kaidës


Policia irakiane tha se gjashtë pjesëtarë të saj dhe shtatë anëtarë të al-Kaidës janë vrarë, kur militantët u përpoqën që të iknin nga një stacion policie në qytetin perëndimor, Ramadi.

Një zyrtar lokal i policisë tha se tre të burgosur ia dolën të iknin ndërsa një tjetër ishte zënë.

Gjatë të shtënave ishin plalgosur edhe katër policë të tjerë.
XS
SM
MD
LG