Ndërlidhjet

Rusia i shet raketa Libisë dhe Sirisë


Raportohet se Rusia ka filluar dërgimin e raketave tokë-ajër për disa vende, përfshirë Libinë, Sirinë dhe Venezuelën.

Një gazetë biznesi moskovite raportoi se Rusia do t'i dërgoj armatim të këtillë edhe Egjiptit, Birmanisë, Vietnamit dhe Turkmenisë.

Zyrtarë rusë kanë refuzuar të bëjnë komente.
XS
SM
MD
LG