Ndërlidhjet

Mbërrijnë ndihmat në Gaza


Rreth 100 transportues kanë dërguar ndihma humanitare në Rripin e Gazës pasi Izraeli hapi kufijtë. Ishte hera e parë në 10 ditët e fundit që një dërgesë e tillë lejohet për 1.5 milion njerëz të cilët varen nga ndihmat. Megjithatë sulmet me raketa kanë vazhduar. Një raketa e hedhur nga Hamasi ra gabimisht dhe vrau dy fëmijë palestinez në veri të Gazës.
XS
SM
MD
LG