Ndërlidhjet

Përkujtohet Benazir Butto


Rreth 200 mijë pakistanezë kanë janë mbledhur në mauzolen e ish-kryeministres së Pakistanit, Benazir Butto në një vjetorin e vrasjes së saj. Butto u vra nga të shtëna armësh dhe sulme me bomba derisa po largohej nga një tubim me përkrahësit e saj. Bashkëshorti i saj Asif Ali Zardari morri udhëheqjen e partisë dhe u zgjodh president në zgjedhjet e shtatorit.
XS
SM
MD
LG