Ndërlidhjet

Shpërthim në Bagdad, 22 të vrarë


Një bombë ka shpërthyer afër një stacioni të autobusëve në Bagdad duke vrarë 22 veta dhe duke plagosur 50 të tjerë. Shpërthimi ka ndodhur në pjesën e qytetit të banuar me shiit. Ky është sulmi me numrin më të madh të viktimave nga 10 nëntori.
XS
SM
MD
LG