Ndërlidhjet

Shpërthim në Pakistan, 23 të vrarë


Zyrtarët e Pakistanit kanë bërë të ditur se sëpaku 23 veta janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur në një shpërthim vetvrasës nga vetura – bombë në qytetin Buner.
Bomba shkatërroi një shkollë ku po mbaheshin votimet dhe dëmtoi tregun në afërsi.
Në vargun e shpërthimeve që kanë përfshirë Pakistanin vetëm gjatë 18 muajve të fundit janë vrarë 1500 veta.
XS
SM
MD
LG